چرا تیمها در انتخاب رنگ پیراهن وسواس دارند؟

تاریخ ارسال: 1394-11-10
نویسنده: مجید
دفعات بازید: 2193
فرقی نمی‌کند تیم محبوب شما قرمز بپوشد، آبی یا حتی سفید؛ تاثیر رنگ لباس هر تیم را باید روی تیم حریف بررسی کرد نه خود آنها؛ دلیلش هم کاملا روشن است این بازیکنان تیم حریفند که قرار است در معرض هیجان ناشی از رنگ نارنجی لباس تیم محبوب‌شما یا انرژی حاصل از رنگ قرمز لباس آنها قرار بگیرند یا حتی به خاطر آرامش ناشی از رنگ آبی لباس تیم محبوب شما بازی را به‌راحتی واگذار کنند! حالا این شما و این هم یک بررسی جانانه روی طیف‌ رنگی لباس‌های تیم‌های حاضر در جام‌جهانی فوتبال 2014 برای آنکه از همین حالا بدانیم تیم محبوب‌مان در برابر تیم رقیب چند- چند است.

مکزیک، کامرون و نیجریه

4 بر هیچ به نفع حریف!
تیم‌های مکزیک، کامرون و نیجریه با لباس‌هایی به رنگ سبز البته بهتر است بگوییم طیف‌های متنوعی از رنگ سبز در میدان حاضر می‌شوند.


فکرش را بکنید لباسی که می‌پوشید بدون اینکه بخواهید یا حتی بدانید به حریف‌تان آرامش بدهد و قدرت تمرکز او را به مقدار قابل توجهی بالا ببرد. حالا بماند این آرامش می‌تواند آرامش قبل از توفان باشد اما هرچه که هست اگر حریف‌ باهوش باشد می‌تواند در لحظه‌های حساس بازی از این ویژگی به نفع خودش استفاده کند! روانشناسان معتقدند رنگ سبز رنگ احساس ثبات و امنیت است بنابراین تیم‌هایی که قرار است با لباس سبز در میدان حاضر شوند باید خیلی با زکاوت باشند تا بتوانند از احساس ثبات و امنیتی که ناخواسته در حریف ایجاد می‌کنند به نفع خودشان استفاده کنند و به قولی درست در لحظه‌ای که بازیکن حریف احساس امنیت می‌کند و خیالش از بابت پیروز میدان بودن راحت است ورق را به نفع خودشان برگردانند. اما اتفاق مهم‌تر اینکه رنگ‌درمانگران معتقدند از رنگ سبز به‌خاطر تاثیری که روی عملکرد غده‌تیموس، شش‌های پایینی، قفسه سینه و شانه‌ها دارد می‌توان برای مبارزه با خستگی‌های شدید استفاده کرد بنابراین تیم‌هایی که با لباس سبزرنگ در میدان حاضر می‌شوند باید حواس‌شان باشد که حریف‌شان خستگی‌ناپذیر است و برای غلبه بر آنها باید خیلی بیشتر از آنچه فکرش را می‌کنند، انرژی صرف کنند!

رنگ سبز و آوانس پشت آوانس به حریف
وقتی رنگ سبز را برای حاضر شدن در زمین فوتبال انتخاب می‌کنیم بدون اینکه بخواهیم به حریف آوانس می‌دهیم آن هم نه یکی و دوتا بلکه چندین و چندتا!

رنگ سبز ناخودآگاه به بازیابی تعادل و هماهنگی کمک می‌کند. حالا خودتان حساب کار را بکنید، آن هم وقتی که می‌دانید بازتاب این رنگ در چشمان حریف به او کمک می‌کند تا هم تعادل بیشتری داشته باشد و هم هماهنگی بیشتری روی عضلاتش! از طرف دیگر به خاطر شور و نشاطی که در رنگ سبز است به همین راحتی‌ها نمی‌شود روی ذهن حریف تاثیر گذاشت. فکرش را بکنید توپ مدام در زمین سبزپوشان و بین اعضای تیم پاس‌کاری می‌شود اما آنها حتی لحظه‌ای هم خم به ابرو نمی‌آورند!

سبزها به این راحتی‌ها عقب نمی‌نشينند
پوشیدن رنگ سبز با همه آوانس‌هایی که به تیم حریف می‌دهد برای تیم‌های سبزپوش هم امتیازهایی دارد كه مهم‌ترین امتیاز برای تیم‌هایی است که طیف روشنی از رنگ سبز را برای لباس‌شان انتخاب می‌کنند.

 انتخاب این رنگ ناخودآگاه در طرف مقابل احساس دودلی ایجاد می‌کند و نتیجه اینکه حریف برای تصیمم گرفتن درباره بهترین عملکرد در لحظات حساس به‌خصوص پاس‌کاری‌های نهایی که احتمال منجر به گل شدن‌شان بالاست، ضعیف عمل می‌کند. امتیاز دیگر این رنگ فارغ از طیف تیره یا روشنش تداعی کردن این حس در ذهن حریف است که سبزپوش‌ها افرادي هستند بسیار قوی و بااراده و اتفاقا توانمند در تصمیم‌گیری‌های آنی. بنابراین به این راحتی‌‌ها نمی‌شود آنها را به زانو در آورد!

برزیل، اکوادور، کلمبیا و استرالیا

زردها، پیرون میدانند!
تیم‌های برزیل، اکوادور، کلمبیا و استرالیا با لباسی به رنگ زرد وارد میدان می‌شوند؛ هرچند بهتر است بگوییم پیروز میدان می‌شوند!

gallery_201601302563698276241

تحقیقات نشان داده قرار گرفتن در معرض رنگ زرد متابولیسم(سوخت‌وساز) بدن را بالا می‌برد. با در نظر گرفتن این ویژگی یک حساب و کتاب ساده نشان می‌دهد که بازیکنان تیم حریف بعد از اینکه یک نیمه تمام در معرض این رنگ قرار می‌گیرند دیگر توان زیادی برای ادامه نیمه دوم با همان انرژی اولیه برای‌شان باقی نمی‌ماند. در حقیقت این بازیکنان دیگر همان بازیکنان پرانرژی و پر جنب و جوش دقایق اول بازی نیستند بنابراین نیمه دوم کاملا به نفع تیم‌هایی تمام می‌شود که زرد می‌پوشند. فقط کافی است زردپوش‌ها از تاثیر ناخودآگاه رنگ لباس‌شان آگاه باشند تا در نیمه اول درست و حسابی حریف را خسته کرده و در نیمه دوم هم بازی را به نفع خودشان تمام کنند!

• یک برگ برنده دیگر
طبق تحقیقات انجام شده قرار گرفتن طولانی‌مدت در مقابل رنگ زرد افراد را مضطرب می‌کند.

حالا فکرش را بکنید بازيكنان تیم حریف که 90 دقیقه تمام با رنگ زرد محاصره می‌شوند باید چه میزان اضطرابی را تحمل کنند! تازه این اضطراب جدا از همه دلواپسی‌های آنها به خاطر حساسیت‌های بازی‌های فوتبال در جام‌جهانی است. این هم یک برگ برنده دیگر برای زردپوشان.

• چند امتیاز ناقابل به حریف

قرار نیست همه‌چیز به نفع زردپوشان تمام شود.
 رنگ زرد قدرت و سرعت تفکر و تصمیم‌گیری بازیکنان حریف را بالا می‌برد و احساس امیدواری و مثبت‌گرایی به آنها می‌دهد بنابراین بازیکنانی که در معرض این رنگ قرار می‌گیرند با اعتماد به نفس بیشتری در زمین طرف مقابل حاضر می‌شوند. از طرفی ژاپنی‌ها هم معتقدند زرد رنگ شجاعت است بنابراین نگاه کردن به آن نه‌تنها توان بیشتری در افراد ایجاد می‌کند بلکه میل به رقابت و مبارزه‌ را هم در آنها افزایش می‌دهد!

کرواسی، اسپانیا، شیلی، کاستاریکا، سوئیس، پرتغال، بلژیک، روسیه و کره جنوبی

دو- دو مساوی
شواهد نشان می‌دهد رنگ قرمز طرفداران زیادی در میان تیم‌های فوتبال شرکت‌کننده در جام‌جهانی فوتبال امسال دارد.

gallery_201601308400077317697

تیم‌های کرواسی، اسپانیا، شیلی، کاستاریکا، سوئیس، پرتغال، بلژیک، روسیه و کره جنوبی همه رنگ قرمز را برای حاضر شدن در زمین بازی انتخاب کرده‌اند؛ قرمز پوشیدن همان و به تصویر کشیدن روحیه‌ای به شدت تهاجمی در نگاه بازیکنان تیم حریف هم همان! وقتی تیمی‌ با لباسی به رنگ قرمز در زمین حاضر می‌شود ناخودآگاه این تصور را در ذهن بازیکنان تیم حریف ایجاد می‌کند که در این بازی خبری از نرمش و انعطاف نیست و کاملا برعکس باید خودشان را برای کنار آمدن با روحیه تهاجمی تیم مقابل آماده کنند. رنگ قرمز رنگی است بسیار قدرتمند و با نیرویی کم‌وبیش غیر قابل کنترل تا جایی که برخی کارشناسان معتقدند بهتر است از آن در سطح بالای کمر استفاده نکرد زیرا این خطر وجود دارد که این رنگ ضربان قلب را بیش از حد تحریک کند بنابراین وقتی تیمی با لباس قرمز در زمین فوتبال حاضر می‌شود باید مراقب هیجانات و نیروی عجیبی که در درون خودش احساس می‌کند، باشد به‌خصوص که این نیروی عجیب همان چیزی است که می‌تواند آنها را پیروز میدان کند یا برعکس!

• یک امتياز به نفع قرمزپوشان
از طرف دیگر طبق تحقیقات علمی انجام شده قرار گرفتن در معرض رنگ قرمز باعث سریع‌تر شدن ضربان قلب و افزايش تعداد تنفس می‌شود؛ خب، این هم یک امتیاز دیگر که نصیب قرمزپوشان می‌شود.

چه چيزي از این بهتر که تیم حریف به خاطر بالا رفتن ضربان قلب و تعداد تنفس‌هايش خیلی زودتر از زمان معمول توانش را از دست بدهد! بازیکنان قرمزپوش باید درست و حسابی مراقب اوضاع باشند. از آنجا که قرمز رنگی انرژی‌زا و نیروبخش است، رنگ لباس‌ آنها ناخودآگاه انرژی و نیروی تیم حریف را بالا می‌برد. علاوه بر این، تحقیقات نشان داده قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض رنگ قرمز باعث بروز پرخاشگری هم می‌شود بنابراین مشاهده هیچ‌گونه رفتار خشونت‌آمیز و پرخاشگری در طول بازی از طرف بازیکن‌های حریف غیر قابل پیش‌بینی نیست.

• کمی‌ تا قسمتی غیرقابل پیش‌بینی
 نور قرمز بزرگ‌ترین طول موج و کمترین فرکانس را دارد و به همین دلیل از نظر قوانین فیزیکی در محاصره رنگ قرمز قرار گرفتن ترشح آدرنالین را در بدن بالا می‌برد.

بالا رفتن آدرنالین هم که منجر به افزایش شدت ضربان قبل و کارايی بهتر و بیشتر آن می‌شود. از طرف دیگر آدرنالین رگ‌های متصل به ماهیچه‌ها را گشاد كرده و باعث افزایش قند در خون می‌شود. همه اینها را گفتیم تا حواس‌تان باشد قرمز پوشیدن تیم محبوب‌تان همانقدر که به نفعش تمام می‌شود می‌تواند به نفع تیم حریف هم باشد!

الجزایر، آمریکا، غنا، آلمان، انگلیس، ايران

یک- یک مساوی
سفیدپوشان جام‌جهانی فوتبال 2014 از این قرارند: الجزایر، آمریکا، غنا، آلمان، انگلیس و البته تیم کشورمان ایران.


gallery_20160130552891659390

اما داستان از آنجا شروع می‌شود که آرامش ناشی از قرار گرفتن در معرض این رنگ اجازه نمی‌دهد تیم حریف به بازی تهاجمی فکر کند بنابراین فقط کافی است تیم‌های سفیدپوش کمی زکاوت به خرج دهند و درست برخلاف تصویری که در ذهن تیم مقابل ایجاد کردند، یک بازی تهاجمی به نمایش بگذارند و به همین راحتی افسار بازی را در دست بگیرند! البته مهم‌ترین تاثیری که انتخاب رنگ سفید در تیم مقابل می‌گذارد احساس آرامش است. سفیدپوشان حتی در بحرانی‌ترین شرایط هم بدون اینکه بدانند یا حتی بخواهند بازیکنان حریف را به آرامش دعوت می‌کنند و همین آرامش است که ممکن است کار دست‌شان بدهد بنابراین متاسفانه برای سفیدپوشان شرایط آنقدرها هم که به نظر می‌آید، مساعد نیست!

• غافل نشوید
از طرف دیگر حضور رنگ سفید باعث می‌شود فضا بازتر و بزرگ‌تر به نظر بیاید و این دقیقا چیزی است که اگر تیم سفیدپوش از آن غافل بماند می‌تواند به نفع تیم حریف استفاده شود.

تیم حریف به خاطر تاثیر رنگ سفید حلقه دفاعی سفیدپوشان را باز و قابل نفوذ می‌بینید و همین باعث می‌شود با اطمینان بیشتری دست به حمله و حتی ضد حمله بزند و به‌راحتی سفیدپوشان را غافلگیر کند.

یونان، ژاپن، اروگوئه، فرانسه، هندوراس، آرژانتین و بوسنی و هرزگوین

3بر هیچ به نفع آبی‌پوش‌ها
باید به تیم‌هایی که رنگ‌ آبی را برای لباس‌های‌شان در جام‌جهانی فوتبال 2014 انتخاب کرده‌اند، تبریک گفت چرا که این تیم‌ها دانسته یا ندانسته شرایط را برای آنکه پیروز میدان باشند فراهم کرده‌اند! تیم‌هایی مثل یونان، ژاپن، اروگوئه، فرانسه، هندوراس، آرژانتین و بوسنی و هرزگوین تیم‌های آبی‌پوش جام‌جهانی امسال هستند.

gallery_20160130422496232726

اما داستان پیروز میدان بودن این تیم‌ها از این قرار است: ویژگی رنگ آبی آرامش‌بخش بودن آن است و اتفاقا همین ویژگی است که به نفع تیم آبی‌پوش تمام می‌شود؛ تیم حریف ناشی از دریافت همین حس آرامش، نمی‌تواند بازی چندان پرتحرکی ارائه بدهد در نتیجه نباید تعجب کنیم اگر توپ را بیشتر در زمین آبی‌ها ببینیم. از نظر علمی هم رنگ آبی باعث کاهش ضربان قلب و حرارت بدن می‌شود که هر دو عاملی در جهت ضربه زدن به تیم حریفند؛ چراکه پایین بودن ضربان قلب و حرارت بدن مانع سرعت و چابکی بازیکنان تیم حریف می‌شود. از طرف دیگر رنگ آبی احساس درون‌گرایی را در افراد زنده می‌کند که خب همین ویژگی کافی است برای آنکه اعضای تیم به جای کار گروهی و پاس‌کاری‌های به‌موقع با یکدیگر بدون آنکه خودشان بخواهند تک‌روی کنند. با این همه نباید منکر شد قرار گرفتن در معرض رنگ آبی کارایی اعضای تیم رقیب را هم بالا می‌برد اما از آنجا که این افزایش کارایی همان‌طور که توضیح داده شد با درون‌گرایی همراه می‌شود در بازی‌ای مثل فوتبال که یک بازی تیمی است راهی به جایی نمی‌برد.

هلند و ساحل عاج

یک گل به خودی
از قرار رنگ نارنجی با همه هیجانی که در خودش دارد چندان مورد توجه تیم‌های فوتبال امسال قرار نگرفته است. تنها تیم‌هایی که در جام‌جهانی 2014 با طیفی از این رنگ وارد زمین بازی می‌شوند، تیم‌های هلند و ساحل عاج هستند. نارنجی از دسته رنگ‌های گرمي است كه انتخاب آن یعنی زمینه‌سازی برای تماشای یک بازی گرم، پرشور و نشاط و البته پر از هیجان!

gallery_20160130514261826448

انتخاب لباس نارنجی باعث می‌شود تیم حریف ناخودآگاه به تحرک بیشتر ترغیب شده و نتیجه هم اینکه بسیار پویاتر در زمین بازی حاضر شود درضمن نارنجی رنگی انرژی‌زا هم هست و همین می‌تواند شرایط را برای تیم حریف مساعدتر كند. اما عجله نکنید طبق شواهد انتخاب این رنگ بیشتر به نفع تیمی است که آن را می‌پوشد نه تیم حریف. ماجرا از این قرار است که نارنجی از رنگ‌های پیشرونده است یعنی با خطای دیدی که ایجاد می‌کند فضا را کوچک‌تر از آنچه هست نشان می‌دهد بنابراین وقتی بازیکنان تیم حریف در معرض این رنگ قرار می‌گیرند ناخودآگاه خود را در برابر تیمی غیرقابل نفوذ تصور می‌کنند؛ تیمی که بازیکنان آن از خط دفاع گرفته تا نوک حمله اجازه رخنه به کسی نمی‌دهند!

• به چشم می‌آیند
 انتخاب رنگ نارنجی یک مزیت دیگر هم برای اعضای تیم‌های هلند و ساحل عاج دارد آن هم اینکه این رنگ به آنها اجازه می‌دهد بدون هیچ سر و صدایی و حتی قبل از اینکه بازی را شروع کنند درست و حسابی جلب‌توجه کنند.

 لازم به یادآوری هم نیست که این جلب توجه همانقدر در بالا بردن روحیه و اعتماد به نفس اعضای این تیم‌ها اثر دارد که در تضعیف روحیه و احساس ضعف تیم حریف در مقابل آنها!
منبع:مجله زندگی ایده آل

بیتوته

ایران گردی, روان شناسی, تست روان شناسی, چرا تیمها در انتخاب رنگ پیراهن وسواس دارند؟

جدیدترین مطالب بخش روان شناسی زیر مجموعه تست های روان شناسی

هر کسی لیاقت این را دارد که یک رابطه عاطفی سالم و مطمئن داشته باشد. دوست دارید بدانید رابطه شما با نامزدتان رابطه سالم و درستی است یا نه؟ 
1394-10-20
مجید
1763
وقتي باتري تلفن همراه‌تان رو به اتمام مي‌رود دچار نگراني و حتي وحشت مي‌شويد؟ شما تنها كسي نيستيد كه چنين احساسات آزار‌دهنده‌اي را هنگام دور شدن از گوشي هوشمندش تجربه مي‌كند.
1394-10-20
مجید
2789
ما نسبت به‌خود منتقدان بي‌رحمي هستيم و نكات مثبت خويش را كمتر مي‌بينيم و بروز مي‌دهيم. حقيقت دارد كه تصورات ما در مورد خودمان، انعكاس تصورات ديگران درباره ماست.
1394-10-20
مجید
1638
بر اساس تحقیقات به عمل آمده اندازه و سایز انگشتان پا با اصل و نصب افراد ارتباط نزدیکی دارد.
1394-10-20
مجید
7006
مجله PSYCHOLOGIES تستی طراحی كرده كه به كمك آن می‌توانید میزان ندامت و پشیمانی‌تان را بسنجید و بفهمید این ویژگی در كدام بخش از شخصیت شما ریشه دارد
1394-10-20
مجید
2509
هر‌گاه مرد مورد علاقه‌ام براي سفر كاري از شهر خارج مي‌شود من به خود واقعي‌ام تبديل مي‌شوم.
1394-10-21
مجید
3851
بیشتر ما همیشه برای انجام کار‌هایمان عجله داریم، چند کار را به طور همزمان انجام می‌دهیم و سعی می‌کنیم برای همه آدم‌ها همه کار بکنیم و به ندرت وقت کافی برای خودمان می‌گذاریم.
1394-10-21
مجید
2542
شاید در نگاه نخست شبیه آزمون های غیر واقعی که در شبکه های اجتماعی مطرح می شوند به نظر برسد اما در حقیقت این گونه نیست.
1394-10-21
مجید
3285
متخصص روانشناسی و مشاور خانواده به شما می‌گوید تیپ‌های شخصیتی مختلف اهل چه نوع مسافرت‌هایی هستند و چطور می‌توانید با توجه به نوع مسافرت‌های یك فرد شخصیت او را بشناسید.
1394-10-28
مجید
2314
36 مطلب آخر بخش روان شناسی
روان شناسی علمی است که به بررسی علمی رفتار و فرآیندهای ذهنی می‌پردازد.
1394-4-4
مجید
4221

تمرکز اصلی روان‌شناسی شناخت بر کشف چگونگی کسب، پردازش و ذخیره‌سازی اطلاعات در انسان‌هاست. کاربردهای عملی متعددی برای روان‌شناسی شناخت وجود دارد که از آن میان می‌توان به روش‌های بهبود حافظه، چگونگی افزایش دقت تصمیم‌گیری و چگونگی ساختدهی به مطالب آموزشی به منظور بهبود یادگیری اشاره کرد

1394-4-16
مجید
2364
روان شناسی رفتار مصرف كننده، یكی از گرایش های پرطرفدار در علم روان شناسی بوده و طی سال های اخیر، توجه بسیاری از صاحب نظران، تولیدكنندگان و موسسات خدماتی را به خود جلب كرده است
1394-4-16
مجید
5240

روان‌شناسی بالینی با معاینه، تشخیص، درمان و جلوگیری از اختلالات ذهنی سروکار دارد. با وجودی که روان‌شناسان بالینی غالباً در مراکز درمانی و بهداشتی کار می‌کنند امّا پزشک نیستند و دارو تجویز نمی‌کنند

1394-4-16
مجید
2980
بخشی از دانش روانشناسی است و این دیدگاه را دارد که ذهن و فرهنگ جدایی ناپذیرند 
1394-4-16
مجید
3554
1:روان شناسی مهندسی که آن‌ را گاه، مهندسان عوامل انسانی نیز می‌خوانند 2: روانشناسی و پزشکی قانونی در مراحل رشد و تحول خود به اهداف یکدیگر نزدیک شده‌اند.
1394-4-16
مجید
1493
هر انسانی قوانین مربوط به تعامل اجتماعی را در مقاطع مختلف از روند زندگی و در شرایط گوناگون فرا می‌گیرد. این قوانین را اولین بار ما به عنوان کودک در تعاملات خود با اولیاء و مربیان فرا می‌گیریم
1394-4-20
مجید
2805
اگر یافته‌های وونت  در 1879 را به‌عنوان شروع رسمی روان‌شناسی بپذیریم ، می‌توان گفت که تقریباً حدود 100 سال است که پژوهش‌ها و نظریه‌های روان‌شناسی بر جنس  تمرکز کرده‌اند.
1394-4-20
مجید
1731
این رشته روان‌شناسی به مطالعه رفتار و محیط کار می‌پردازد. روان‌شناسان صنعتی- سازمانی غالباً برای افزایش کارایی محیط کار، انتخاب کارکنان مناسب برای کارهای بخصوص، و تولید آزمون‌های مرتبط به پژوهش می‌پردازند.

1394-4-20
مجید
1364
بدون شك، مدیران باید درباره‌ی رضایت یا عدم رضایت كاركنان حساسیت داشته باشند زیرا باور بر این است كه كاركنانی كه از كار خود رضایت شغلی دارند، در مقایسه با آنان كه احساس رضایت نمی‌كنند، بازدهی یا تولید بیش‌تری دارند.

1394-4-20
مجید
1624
شخصیت را «الگوهای رفتار و شیوه‌های تفکر که نحوه (Hilgard) تعاریف مختلفی از شخصیت ارائه شده است که هر یک بر وجهی از شخصیت تأکید کرده‌اند. 
1394-4-20
مجید
1885
نیروی انسانی ماهر وکارآمد پربهاترین وارزنده ترین ثروت و دارائی هر کشور است. بسیاری از جوامع با وجود برخورداری از منابع طبیعی سرشار،به دلیل فقدان نیروی انسانی شایسته ولایق توان استفاده ازاین مواهب الهی را ندارند و روزگار را به سختی ومشقت می گذرانند.
1394-4-20
مجید
2239
روانشناسی ورزش در بر دارنده گزینش درست و برانگیختن ورزشکاران است به گونه ای که هر ورزشکار بتواند
در بالاترین حد توانایی خود به رقابت بپردازد 
1394-4-20
مجید
1497
سالهای زیادی بود که روان‌شناسان ورزش احترام لازم را بدست نیاورده بودند چرا به گفتة دکتر بروس آجیل وی از پیشگامان روان‌شناسی ورزش «مشکل این بوده است که ما بسیاری شارلاتان بسیاری فریب‌کار و بسیاری مردم داشتیم که چیزهای بسیار زیادی را نوید می‌دادند .»
1394-4-20
مجید
1622
حضور در فضا تجربه‌ای جدید و منحصر به‌فرد برای بشر پس از چندین هزار سال زندگی بر روی سیاره زمین است.

1394-4-21
مجید
1591

 هر فرد نيازمند است كه در مقابل تغييرات دائمي كه پيرامون خود به وقوع مي‌پيوندد به تعادل برسد.

1394-5-8
مجید
1515
فوبیا‌ها در دسته اختلالات اضطرابی دسته‌بندی شده‌ و بسیار شایع هستند. انجمن روانپزشکی آمریکا گزارش کرده است که سالانه تا ۸ درصد از بزرگ‌سالان آمریکایی از یکی از انواع فوبیاها رنج می‌برند.
1394-6-2
مجید
1473
الگوهای متناقض در تربیت كودك شامل این موارد می شود: تهدیدها، رشوه ها، وعده ها، سخنان نیشدار و طعنه آمیز، موعظه و سخنرانی درباره دروغ گویی و دزدی و آموزش ادب با بی ادبی و بی احترامی و مواردی از این قبیل.
1394-7-23
مجید
1617
انسان ها تیپ های شخصیتی متفاوتی دارند. شخصیت خودشیفته، شخصیتی است که خود را بالاتر از دیگران و ستودنی می داند و خود را محور محیط پیرامون و دنیا می پندارد.
1394-8-2
مجید
1818
هرآنچه ما انجام می دهیم از یک اندیشه آغاز می شود. هر عمل، هر کلمه، هر ابداع از تجسم های ما بوجود آمده است. توا
1394-8-2
مجید
1443
آدم‌ها در اطراف خود حریم‌هایی دارند که تنها افراد خاصی را به آن راه می‌دهند. اگر چه حریم‌ها و اندازه آن‌ها به فرد، فرهنگ و موقعیت وابسته است،‌ اما جایگاه آن در مغز است و ورود به حریم دیگران،‌ در اغلب فرهنگ‌ها ناپسند و ناراحت‌کننده است.
1394-8-2
مجید
1330
ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که هر روز با موجی از اخبار ناخوشایند روبه‌رو می‌شویم؛ اما بارها در مقالات و کتاب‌های مختلف خوانده‌ایم که نباید بر افکار منفی و حوادث ناگوار متمرکز شویم و باید تفکر مثبت داشته باشیم
1394-8-2
مجید
2017
شما در حال تماشای یک فیلم تلویزیونی هستید و فرزند کوچکتان نیز کنارتان مشغول تماشای همان فیملی است که شما می بینید،
1394-8-10
مجید
1481
نقاشی زبان کودک است. بسیاری از کودکان ناخواسته آنچه که حس می‌کنند اما قادر به بیانش نیستند را در نقاشی‌هایشان نشان می‌دهند.
1394-8-11
مجید
2204
برخی از داوران و موسسات آموزشی بر این باورند که بازی کردن نقش مهمی در یادگیری کودکان ندارد و تنها با کسب نمرات خوب است که معلوم می شود آنها مطالب جدیدی یاد گرفته اند، ولی با خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که کودکان برخی از پیچیده ترین مسائل را با انجام بازی های خاص می آموزند.
1394-8-20
مجید
1343
حضور افراد دارای فرزند در شبکه‌های اجتماعی دارای دو وجه والدین و فرزندان است که بررسی چند نکته برای دور ماندن از آسیب‌های احتمالی خالی از لطف نیست.
1394-8-23
مجید
1410
مهم نیست که چقدر خوب از نوزادتان مراقبت می کنید، گریه یکی از واقعیت های زندگی اوست که آن را خواهید شنید. 
1394-9-1
دکتر بهروز
1528
شب ادرارى عبارتست از یک عمل غیر ارادى که طبیعت در عالم خواب انجام مى‏دهد تا مثانه را از ادرار خالى نماید و این عمل بیشتر در کودکان و گاهى نوجوانان انجام مى‏شود.
1394-9-1
دکتر بهروز
1346
اگر فرزند دومی در راه دارید بهتر است به فرزند اولتان یکسری آمادگی دهید و شرایط را برای پذیرش فرد جدید در خانواده مهیا کنید
1394-9-1
دکتر بهروز
1708
بازی عبارت است از هرگونه فعالیت جسمی یا ذهنی هدفدار که بصورت فردی یا گروهی، انجام و موجب کسب لذت و برآورده شدن نیازهای کودک شود. 
1394-9-23
دکتر بهروز
1672
گاهی والدین بسیار آرام و خونسرد از قلدری و برخی رفتارهای فرزند خود بسیار تعجب می کنند.
1394-9-23
مجید
2555
 نوزادی که گریه می کند در تلاش است تا چیزی به شما بگویید ممکن است بخواهد گرسنگی یا پرخوری و شکم دردش را به شما اطلاع دهد و ممکن است بخواهد بگوید پوشکش خیس و از این بابت ناراحت است. 
1394-9-23
مجید
2032
مکیدن شست، زبان، انگشتان، پستانک، گوشه‌ی پتو یا قطعه‌ای از پارچه از عاداتی هستند که در شیرخوارگان مشاهده می‌شود و به کودک احساس آرامش و خوشحالی می‌دهد.
1394-9-23
مجید
2222
از همان هفته اول تولد، بيش‌تر مادران حس می‌کنند نوزادشان لبخند می‌زند، اما حقیقت آن است که او تلاش می‌کند تا این کار را انجام دهد.
1394-9-23
مجید
2457
یکی از چالش‌های مهم برخی از والدین رفتارهای پرخاشگرانه کودکشان در مدرسه است. 
1394-9-23
مجید
2065
رقابت امری است که همیشه بین بچه های یک خانواده وجود دارد. اما ممکن است والدین نیز ، با رفتارهای ناخودآگاه خود ، به آن دامن بزنند.
1394-9-25
مجید
2762
مطالب تصادفی
فقط یک قانون کلی را در نظر بگیرید. هر چقدر رنگ ها روشن تر باشند سایزتان را بزرگتر نشان می دهد و هر چه تیر تر باشند شما را لاغرتر می کنند.
1394-11-8
مجید
2223
بعضی از خواهر و برادرها  کل زندگی خود را با یکدیگر سروکله می زنند. این درگیریها و سرو صداها اجتناب ناپذیر است.
1394-10-12
دکتر بهروز
1829
در آزمونهای بهره هوشی، دو آزمون معروف تر از بقیه هستند: استنفورد بینه و مقیاس هوش وکسلر.
1394-10-7
دکتر بهروز
2539
تلاش برای ایجاد رفتار محترمانه از یک کودک 2 ساله، مانند تلاش برای به‌دست آوردن خون از سنگ است
1394-9-30
دکتر بهروز
2370

 هر فرد نيازمند است كه در مقابل تغييرات دائمي كه پيرامون خود به وقوع مي‌پيوندد به تعادل برسد.

1394-5-8
مجید
1515
چگونه می توان خجالتی بودن فرزندان را درمان کرد  و آن ها را علاقه مند به حضور در جمع دوستان و آشنایان کرد و ترس آن ها از جامعه و فرار آن ها از دورهمی ها را رفع کرد
1394-9-25
مجید
1763
نیروی انسانی ماهر وکارآمد پربهاترین وارزنده ترین ثروت و دارائی هر کشور است. بسیاری از جوامع با وجود برخورداری از منابع طبیعی سرشار،به دلیل فقدان نیروی انسانی شایسته ولایق توان استفاده ازاین مواهب الهی را ندارند و روزگار را به سختی ومشقت می گذرانند.
1394-4-20
مجید
2239
حتما با خودتان فکر می‌کردید  همین که فرزندتان کمی بزرگ‌تر شد دیگر بهانه‌گیری نمی‌کند، اما اشتباه می‌کنید. کودک شما در مرحله رشد و البته در حال یادگیری و درک  احساسات است.
1394-9-30
دکتر بهروز
2153
ایجاد برخی محدودیت‌های غیرقابل توجیه، محیط خشن، نبود رابطه دوستانه بین والدین و فرزند، ترس از والدین و... از جمله مهم‌ترین دلایل کمرنگ شدن ارتباط میان فرزند و والدین است.
1394-9-26
دکتر بهروز
2438
ارتباط بین والدین و کودکان در سال‌های اولیه تولد کودک نقش مثال زدنی در حرف زدن هر چه سریع‌تر کودک دارد.
1394-9-30
دکتر بهروز
2939
وقتی كودكان را تهدید می كنیم، در واقع آنان را دعوت می كنیم كه عمل ممنوع شده را مجددا انجام دهند.
1394-9-30
دکتر بهروز
2386
هیچ تحقیق علمی مستندی در این مورد انجام نگرفته و همه چیز فعلادر حد یک فرضیه است که البته در نوع خود جالب و بامزه به نظر می رسد و می توان به عنوان نوعی نظریه به آن فکر کرد
1394-11-7
مجید
1929