طب سوزنی و چاقی

تاریخ ارسال: 1394-4-16
نویسنده: مجید
دفعات بازید: 1251
thumb_gallery_201507073915672676758
 هیچ چیزی به اندازه چاقی موجب آزردگی فرد نمی‌شود؛ تا جایی که برای رفع آن دست به دامن هر روش و توصیه‌ای از جمله قرص‌های لاغری تا دستگاه‌های مختلف شده‌اند. اما آنچه امروز در دل آنها نور امیدی ایجاد کرده، لاغری با استفاده از سوزن‌های کوچکی است که البته بسیار نازک هستند و برای درمان های مختلف و تسکین درد در قسمتهایی از بدن فرو می روند. البته نه فقط آلرژی، آرتروز، میگرن، درد دست و شانه و گردن، بیماریهای زنان، مشکلات روانی و غیره، بلکه آنچه امروز بیش از هر چیز توجه افراد را به این روش درمانی جلب می کند، تاثیرات آن در رفع چاقی است که البته این مسئله نیز مانند بسیاری از موارد مورد نزاع پزشکان طب سنتی و مدرن قرار گرفته است. به گفته متخصصان و کارشناسان طب سوزنی در این شیوه، درمانگر با استفاده از سوزن هایی به کاهش سایز و لاغر شدن برخی از اندام‌ها مانند شکم و پهلو‌ها،سینه ها و سایر قسمتها می‌پردازد؛ به گونه ای که با تحریک اندام مورد نظر به کلاژن‌سازی‌، جمع شدن، رفع سلولیت و کاهش سایز آن قسمت کمک می‌کند و بیمار پس از گذراندن دوره درمانی خود می‌تواند شاهد کاهش وزن و کاهش و افزایش سایز در موضع مورد نظر باشد.
thumb_gallery_201507075214626812246
 طب سوزنی ۷۰ درصد از اشتهای کاذب فرد را از بین می‌برد و موجب کنترل ریزه خواری ها و درمان چاقی عمومی و موضعی می شود. طب سوزنی اشتهای فرد را کم می کند و ۷۰ تا درصد اشتهای کاذب وی را از بین می برد و همین امر باعث کاهش وزنش نیز می شود. طب سوزنی سوخت و ساز بدن و تجمع چربی ها در قسمتهای بدن را تنظیم می کند و به همین دلیل فرد ضمن کاهش وزن، دچار سستی و ضعف بر خلاف بعضی از رژیمهای غذایی نمی شود؛ در صورتی که این کار توسط متخصص مربوطه انجام گیرد هیچ عوارضی از جمله ریزش مو ،آسیب رسیدن به ارگانهای بدن و غیره برای فرد ندارد، همچنین این روش درمانی چاقی های موضعی را نیز از بین می‌برد که یکی از موارد شایع در جامعه ی ما می باشد . البته قابل توجه است که درمان با طب سوزنی و روش امبدینگ در ابتدا باعث کاهش سایز موضعی بیشتر و به مرور کاهش وزن بدن را در پی دارد. زیرا بیشتر چاقی ها برای تجمع چربی در بدن است که این چربی ها وزن کمتری نسبت به ماهیچه دارند و بعضی از مردم اینها را با هم یکی می دانند. در درمان با طب سوزنی تعداد جلسات و دوره مورد نیاز برای لاغری بستگی به نوع، مدت و میزان چاقی دارد،که معمولاً بین ۱۵ تا ۲۰ جلسه حداقل دوره زمانی مورد نیاز برای از بین رفتن چاقی در فرد است و پس از ثابت شدن حالت بی‌اشتهایی، جلسات به مرور در فواصل زمانی بیشتر برگزار می شود. البته در افراد مختلف این جلسات کمتر و یا بیشتر خواهد بود، شرایط سنی و شرح اعلام وضعیت استفاده فرد از سایر روشهای لاغری دیگر نیز مهم است که در مشاوره حضوری می توان نتیجه ی بهتری را در مورد تعداد جلسات درمان مشخص کرد. تاثیر طب سوزنی در لاغری افراد به هیچ وجه به دلیل اثرات القایی در فرد نیست، اثرات بی اشتهایی ناشی از طب سوزنی از یک تا سه سال و شاید بیشتر که بستگی به تغییر سبک زندگی دارد، در فرد باقی می ماند و پس از پایان دوره به هیچ وجه اشتهای فرد به غذا خوردن بلافاصله بر نمی گردد. در حالی که در روش رژیم درمانی ،فرد پس از قطع کردن رژیم غذایی، اشتهای دو برابری برای غذا خوردن دارد و همین امر باعث بازگشت چاقی می شود و اگر تکرار شود باعث سلولیت و سفت شدن چربی های بدن و اینکه به راحتی دیگر فرد با این رژیم ها و سایر روشها به لاغری ماندگار نمی رسد. کاهش سایز یا کاهش وزن با طب سوزنی ؟ یا هر دو؟

  طب سوزنی می تواند با افزایش التهاب در بدن سبب افزایش سوخت چربی ,کاهش وزن و سایز گردد. کاهش وزن بدست آمده تاثیر بسیار خوبی روی دردهای اندام تحتانی، کمر و برخی از بیماریهای هورمونی (PCO ) می گذارد. اخیرا چربی های اضافی شکمی را به عنوان یک کانون تولید هورمون در نظر می گیرند. این چربی ها در خانم های جوان می تواند سبب بیماریهای متعددی گردد که ممکن است به صورت بی نظمی عادت ماهانه یا نا باروری بروز کند. در بیماران سنین بالاتر، دیابت بیشتر شیوع پیدا می کند. کاهش وزن می تواند تاثیر بسیار خوبی روی این نوع بیماریها داشته باشد. در این نوع بیماریها، کاهش وزن بسیار مهمتر از کاهش سایز است. دیدگاه متداول: کاهش سایز شاید فقط دلیل زیبایی داشته باشد ولی چنین نیست. مطالعات نشان داده است که افزایش سایز شکمی اثر مستقیمی روی افزایش درصد بروز بیماریهای قلبی عروقی ,دیابت نوع دو و سندروم متابولیک و بیماریهای متعدد دیگری دارد. کاهش سایز در کنار اثر مثبتی که روی روان بیمار می گذارد، می تواند سبب جلوگیری از بروز زود هنگام بیماریهای فوق گردد.
thumb_gallery_201507074415984546929
آیا گرفتن رژیم غذایی در کنار طب سوزنی خوب است؟ پس دیگر چرا طب سوزنی کنم؟ این سوالی است که غالبا در ذهن مطرح می شود، که چرا همراه طب سوزنی باید رژیم بگیرم؟ نکته مهم اینجاست که طب سوزنی سوخت بدن شما را بالا می برد، در نتیجه سبب کاهش وزن به دلیل افزایش سوخت می گردد. حال اگر شما دائما با افزایش خوراک مقدار ورودی غذا را افزایش دهید، این غذا جایگزین وزن کم شده میگردد و وزن با سرعت کمتر کاهش می یابد چون هر چند که سوخت بدن افزایش یافته ولی ورودی غذا کاهش نیافته است. حالا اگر با طب سوزنی وزن کم شود و با کنترل غذا، شما وزن را دوباره جایگزین نکنید، با سرعتی دو برابر یک شخص عادی می توانید وزن کم کنید. مضرات چاقی در بین بیماریهای قابل پیشگیری، مرگ ناشی از چاقی مفرط، بعد از مرگ ناشی از دخانیات رتبه دوم رادارد. در مجموع طول عمر افراد چاق در مقایسه با افراد غیر چاق بطور متوسط ۵/۱۰ سال کمتر است. معیار تناسب وزن چسیت؟ در واقع هر وزن غیر مناسب و غیر ایده آل را اضافه وزن و یا چاقی می گوئیم. برای اندازه گیری وزن مناسب ار فرموا BMI استفاده میگردد. Body Mass Index) BMI) یا حجم توده بدن مساوی است با وزن ( به کیلو گرم) تقسیم بر مجذور قد( به متر)BMI = وزن به کیلوگرم / مجذور قد ( به متر). اگر وزن بالای خود را کاهش ندهیم چه بیماریهایی در انتظار ما است؟ شیوع بیماریهای همراه مثلا آسم در۲۵% افراد چاق، پرفشاری خون در بیش از ۳۰% افراد، بالا بودن قند خون در ۲۰% افراد به دنبال عدم تحمل گلوکز، بازگشت محتویات معده به مری (رفلاکس) در۳۰- ۲۰ درصد افراد، اختلالات هورمونی در خانمها، کبد چرب، فشار خون بالا و افزایش چربی خون که عوامل خطر برای ابتلا به بیماریهای قلبی میباشند، کاهش اعتماد به نفس این بیماران و نارضایتی از وضعیت ظاهر خود عواملی هستند که لزوم درمان اصولی را در این افراد نشان می دهد. طب سوزنی چگونه سبب کاهش وزن می شود؟ طب سوزنی با کاهش اشتها و افزایش احساس سیری(تاثیر روی مرکز هیپوتلاموس مغز), بهبود حرکت روده ها وکاهش یبوست, ایجاد آرامش ذهنی( تا ثیرات ضد اضطرابی) هورمونهای ترشح شده در هنگام اضطراب ونگرانی چاق کننده می باشند و بهبود خواب سبب کاهش وزن می گردد.

 آیا در کاهش وزن با طب سوزنی رعایت رژیم غذایی الزامی است؟ خیر ، در مواردی که بیمار قادر به رعایت رژیم غذایی نباشد طب سوزنی می تواند به تنهایی موثر باشد ولی با سرعت کمتر. چه مدت طول می کشد تا وزن و سایز کاهش یابد؟ معمولا در بیشتر افراد، در هفته اول یا دوم درمان, کاهش وزن و سایز آغاز می شود. آیا می توان سایز را به صورت موضعی با طب سوزنی کاهش داد؟ بله همان طور که در این مقاله گفته شده، می توان سایز قسمتهای مختلف بدن را با طب سوزنی کاهش داد و بسته به نوع چاقی متفاوت می باشد. طب سوزنی در درمان چاقی برای چه کسانی مناسب است؟ ۱٫ افراد با چاقی ساده . ۲٫افراد مبتلا به درد کمر یا زانو که نمیتوانند ورزش کنند و باید وزن خود را کم کنند. ۳٫بیماران دیابتی با وزن بالا . ۴٫بیماران چاقی که اخیرا فشار خون بالا داشته اند. ۵٫همه کسانی که کاهش وزن می تواند علاوه بر بهبود زیبایی ظاهری در درمان مسائل پزشکی آنها نیز کمک کننده باشد.

آیا طب سوزنی در افرادی که درد زانو دارند و نمی توانند ورزش کنند، می تواند سبب کاهش وزن گردد؟ بله، بدون ورزش نیز می توان وزن خود را با طب سوزنی کاهش داد ولی با سرعت کمتر. نکته اینکه قرار نیست بیمار تا آخر عمر هر روز طب سوزنی شود پس بهتر است یاد بگیرد که غذای خود را کنترل کند تا دوباره آرام آرام چاق نشوید. یکی از مهمترین مسائل مطرح در خصوص طب سوزنی انجام این روش درمانی توسط افراد متخصص و در مراکز درمانی معتبر است، در حالی که امروزه بسیاری از پزشکان که مبادرت به انجام طب سوزنی می‌کنند از فلسفه و دانش کهن آن اطلاعی ندارند و بدون تشخیص صحیح، تنها به کم کردن اشتهای بیماران می پردازند، این افراد ضربه مهلکی به این طب وارد می‌آورند؛ زیرا بیماران را نسبت به این طب بدبین می‌کنند. مسلماً مسئله اصلی، انجام این کار توسط فرد متخصص است و پزشکی که به طب سوزنی اقدام می کند باید تمامی نقاط موثر و چگونگی تاثیرگذاری آنها را بشناسد. علاوه بر نقاط موثر، مسائلی چون چرخش، عمق و مدل سوزن زدن در تاثیرگذاری این روش از اهمیت بسزایی برخوردار است و در همین راستا باید توسط فرد متخصص انجام گیرد. قابل ذکر است که در ایران اقدامات بسیار خوبی در جهت توسعه طب سوزنی انجام شده است، و طب سوزنی بیشتر از طب سنتی مورد توجه قرار گرفته و روی آن کار شده است و آموزشهایی نیز برای سایر پزشکان عمومی در نظر گرفته شده است. اما در مقابل این اظهارنظرها موضع گیری های متخصصان طب مدرن یا غربی نیز قابل توجه بوده و نزاع قدیمی طب سنتی و مدرن در این مورد نیز به خوبی نمایان است؛ به طوری که متخصصان و کارشناسان تغذیه در طب مدرن تاثیر طب سوزنی در رفع چاقی را تاثیری کوتاه مدت، القایی و موقت می دانند. لازم هست که بدانید مهمترین اقدام برای لاغر شدن افراد، علاوه بر درمان با طب سوزنی و روش امبدینگ، اصلاح شیوه زندگی و روش اصلاح تغذیه ای فرد است که این نکات به شما گفته خواهد شد تا درمان ماندگار تری را بعد از رسیدن به تناسب اندام داشته باشید.

 زیبایی بدن و داشتن تناسب اندام بدون عارضه و خطر که شما می خواستید با طب سوزنی و روش امبدینگ و سایر روشهای مکمل در طب چینی امکان پذیر است. در طب چینی برای درمان زیبایی بدن به صورت موضعی سعی می شود تا ریشه ای درمان شود و رژیم های پاکسازی و سم زدایی بدن برای نتیجه بهتر برای فرد در نظر گرفته می شود و از طب سوزنی و روش امبدینگ برای درمان و طب گیاهی و سایر روشهای طب چینی برای اثر بخشی سریعتر و رسیدن به تناسب اندام در کمترین زمان ممکن انجام می شود. این روشها می تواند به خوبی و ماندگاری بالا، باعث بزرگ و کوچک کردن و سفت کردن سینه ی فرد، باسن، کوچک کردن بازوها و افتادگی پوست بازو، کاهش سایز پهلو، شکم و ران و همچنین می توان سلولیت پوست را از بین برد. تعداد جلسات برای درمان چاقی عمومی و موضعی مورد نظر و همچنین قسمتهای ذکر شده در این گزارش حدوداً بین ۱۵ تا ۲۰ جلسه در نظر گرفته می شود و مواردی هم برای اصلاح تغذیه و سبک زندگی به فرد داده می شود تا این تناسب اندام و رسیدن به لاغری برای فرد مورد درمان ماندگاری خوبی داشته باشد و دیگر نیاز به رژیم های غدایی مکرر و پکیج های لاغری و جراحی نداشته باشد. در خصوص نتیجه ی درمان و تعداد جلسات دقیق تر بهتر است که یک جلسه مشاوره ی حضوری با پزشک مربوطه داشته باشید.
برترینها

چاقی, لاغری, کلاژن‌سازی‌, روش امبدینگ, سندروم متابولیک

جدیدترین مطالب بخش طب سوزنی زیر مجموعه طب سوزنی
طب سوزني يك روش درماني است كه بدن با استفاده از طب سوزني تشويق به ترميم طبيعي و و بهبود عملكرد مي نمايد.
1394-4-5
مجید
1628

از دیدگاه طب سوزنی موهای سر و رشد انها وابسته به نحوه کارکرد ارگانهای کبد و کلیه ها میباشد.

1394-4-16
مجید
1425

استفاده ازطب سوزنی و بدست اوردن زیبایی

1394-4-16
مجید
1929

 هیچ چیزی به اندازه چاقی موجب آزردگی فرد نمی‌شود

1394-4-16
مجید
1251

چگونکی عملکرد طب سوزنی برای فرم دادن سینه ها

1394-4-16
مجید
2700

یكی از بیماری های بسیار رایجی است كه متأسفانه در گذشته چندان مورد تحقیق قرار نگرفته است

1394-4-19
مجید
1302

در زبان کره‌ای، su به معنای دست و jox به معنای پا است و درمان در طب سوجوک، همان‌گونه که از نام آن پیداست، عمدتاً از طریق دست و پا صورت می‌گیرد.

1394-4-19
مجید
3389
سوزن های کوچک و گیاهانی که افراد مبتلا به چاقی و عدم تناسب اندام را امیدوار می کند
1394-8-5
نازنین
1714
خار پاشنه در اثر التهاب فاسیای کف پا ایجاد می‌شود که این امر سبب درد پاشنه می‌شود. فاسیای کف پا، یک باند پهن است که در کف پا از پاشنه تا انگشتان پا کشیده می‌شود.
1394-8-5
نازنین
2045
36 مطلب آخر بخش طب سوزنی
طب سوزني يك روش درماني است كه بدن با استفاده از طب سوزني تشويق به ترميم طبيعي و و بهبود عملكرد مي نمايد.
1394-4-5
مجید
1628

از دیدگاه طب سوزنی موهای سر و رشد انها وابسته به نحوه کارکرد ارگانهای کبد و کلیه ها میباشد.

1394-4-16
مجید
1425

استفاده ازطب سوزنی و بدست اوردن زیبایی

1394-4-16
مجید
1929

 هیچ چیزی به اندازه چاقی موجب آزردگی فرد نمی‌شود

1394-4-16
مجید
1251

چگونکی عملکرد طب سوزنی برای فرم دادن سینه ها

1394-4-16
مجید
2700

یكی از بیماری های بسیار رایجی است كه متأسفانه در گذشته چندان مورد تحقیق قرار نگرفته است

1394-4-19
مجید
1302

در زبان کره‌ای، su به معنای دست و jox به معنای پا است و درمان در طب سوجوک، همان‌گونه که از نام آن پیداست، عمدتاً از طریق دست و پا صورت می‌گیرد.

1394-4-19
مجید
3389
سوزن های کوچک و گیاهانی که افراد مبتلا به چاقی و عدم تناسب اندام را امیدوار می کند
1394-8-5
نازنین
1714
خار پاشنه در اثر التهاب فاسیای کف پا ایجاد می‌شود که این امر سبب درد پاشنه می‌شود. فاسیای کف پا، یک باند پهن است که در کف پا از پاشنه تا انگشتان پا کشیده می‌شود.
1394-8-5
نازنین
2045
مطالب تصادفی

استفاده ازطب سوزنی و بدست اوردن زیبایی

1394-4-16
مجید
1929
خار پاشنه در اثر التهاب فاسیای کف پا ایجاد می‌شود که این امر سبب درد پاشنه می‌شود. فاسیای کف پا، یک باند پهن است که در کف پا از پاشنه تا انگشتان پا کشیده می‌شود.
1394-8-5
نازنین
2045
طب سوزني يك روش درماني است كه بدن با استفاده از طب سوزني تشويق به ترميم طبيعي و و بهبود عملكرد مي نمايد.
1394-4-5
مجید
1628

 هیچ چیزی به اندازه چاقی موجب آزردگی فرد نمی‌شود

1394-4-16
مجید
1251

یكی از بیماری های بسیار رایجی است كه متأسفانه در گذشته چندان مورد تحقیق قرار نگرفته است

1394-4-19
مجید
1302

چگونکی عملکرد طب سوزنی برای فرم دادن سینه ها

1394-4-16
مجید
2700

از دیدگاه طب سوزنی موهای سر و رشد انها وابسته به نحوه کارکرد ارگانهای کبد و کلیه ها میباشد.

1394-4-16
مجید
1425

در زبان کره‌ای، su به معنای دست و jox به معنای پا است و درمان در طب سوجوک، همان‌گونه که از نام آن پیداست، عمدتاً از طریق دست و پا صورت می‌گیرد.

1394-4-19
مجید
3389
سوزن های کوچک و گیاهانی که افراد مبتلا به چاقی و عدم تناسب اندام را امیدوار می کند
1394-8-5
نازنین
1714